"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
 
 
 

EEE / AEEE NEDİR?

 

Kaynakta Ayrı Toplama

Kaynakta ayrı toplanan elektronik atıkların, karışık çöple birlikte toplandığı durumdaki gibi evsel çöp sularına karışacak tehlikeli maddeleri doğaya salınımı engellenmiş olur. Toplanan malzemelerin bileşenlerine ayrılması daha kolaydır ve malzeme kalitesi yüksektir. Ayrıca kaynağında ayrı toplama gerçekleştirilmesi sonucu, atıklar toplandığında yapılacak olan işlem ve maliyet azalacaktır. 

Geri dönüşüm verimliliğinin artırılmasında en önemli faktörlerden biri olan "Kaynakta Ayrı Toplam"; ikincil ürün olarak üretime tekrar girme potansiyelini maksimum seviyede tutmaktır. Bunu sağlayabilmek, “kaynakta ayırma” işleminin yüksek verimli gerçekleştirilebilmesine bağlıdır. Bu da ancak “elektronik atıklarının kaynakta ayrılmasıyla ve ayrı toplanmasıyla mümkündür”. 

Örneğin; bir elektronik atığın ihtiva ettiği camları kırmadan ve evsel çöplerle karıştırmadan elektronik atık toplama kutularına koyarak, camın ikincil hammaddede olarak kullanım sürecinde renklerine göre ayrılması ve temizlenmesi sürecine olumlu katkı sağlamış oluruz.

AEEE'lerinizin alınması için arayınız.

Çağrı Merkezi: 0850 360 23 33

Bu Sayfayı Paylaşın