"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
 
 
 

YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞ

 

TÜBİSAD İktisadi İşletmesi

Yetkilendirilmiş Kuruluş “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü” Yönetmeliğinde, Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen esaslar dahilinde oluşturulan ve kar amacı gütmeyen ortak uyum organizasyon olarak tanımlanmıştır.

TÜBİSAD, 21/08/2015 tarihinde, "Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği" kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 3. Kategori TV – Monitor ile 4. Kategori Bilişim, Telekomünikasyon ve Tüketici Ekipmanları kategorisinde Yetkilendirilmiş Kuruluş olarak görevlendirilmiştir. Bu yetki ile AEEE yükümlülüklerini yerine getirmek isteyen tüm şirketlere hizmet sunulmaktadır. Hizmet verdiği firmaların yükümlülüklerini yerel yönetimlerle ve lisanslı geri dönüşüm tesisleri ile yapmış olduğu işbirliği ile yerine getirmektedir.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.