"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Belediyeler Arası E-Atık Toplama Yarışması Başladı!

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu ile anlaşmalı belediyelere yönelik e-atık toplama yarışması başladı. Kampanyayı tanıtmak amacıyla tüm belediyelerin davet edildiği çevrimiçi toplantı organize edildi. Toplantıda hem TYK AEEE Yönetim süreçleri ile farkındalık çalışmaları hem de yarışma hakkında bilgi veren sunum gerçekleştirildi. 2021 yılının ilk çeyreğinde kullanıma alınacak, belediyelere yönelik oluşturulmuş  tanıtıldı.

Yarışma kapsamında belediyeler “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliğinde” kategorize edilmiş nüfus miktarlarına göre gruplandırıldı. “TÜBİSAD Evsel E-atık Envanteri çalışması” çerçevesinde hesaplanan kişi başı 3. ve 4. Kategori e-atık ağırlığı baz alınarak belediyelerin yarışma süresince toplaması gereken e-atık toplama hedefleri belirlendi. Belediyeler bu doğrultuda 15 Ocak 2020 tarihine kadar e-atık toplama işlemlerini gerçekleştirecek ve toplanan atık miktarlarına bağlı olarak hedefini tutturan ve ilk 3’e giren belediyeler her kategoride ödüllendirilecek. 

Yarışma Kategorileri Ödüllendirme
İlçe nüfusu < 50.000 1. Kompost Cihazı
50.000 < İlçe nüfusu < 100.000 2. Elektrikli Scooter
100.000 < İlçe nüfusu < 200.000 3. Drone
200.000 < İlçe nüfusu < 400.000 Her kategoride ilk 3 ödüllendirilecektir.
400.000 < İlçe nüfusu


Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.