"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
 
 
 

PROJELER

 

“Öğrenciler AEEE Topluyor” Kampanyası

Daha sürdürülebilir bir gelecek için geleceğimizin yapı taşı olan öğrencilerin sorumluluk sahibi ve çevre okuryazarı bireyler olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Bu hedef doğrultusunda TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK), her yıl anlaşmalı olduğu belediye sınırları içerisinde bulunan okullara yönelik “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası düzenlemektedir. Kampanya ile, bir yandan öğrencilerde çevre bilincinin ve geri dönüşümün hayatın her alanında uygulanabilir bir alışkanlık haline getirilmesi; diğer yandan da öğrenciler ve öğretmenler aracılığıyla hane halkının da bilinç düzeylerine ve geri dönüşüm alışkanlıklarına pozitif yönde etki edilmesi amaçlanmaktadır.

Kampanyaya katılım sağlayan okullara bilgilendirici afiş ve broşürler TYK tarafından dağıtılmaktadır.  Öğrencilere geri dönüşüm ve AEEE konularının doğru şekilde aktarılması amacıyla öğretmenlere yönelik eğiticilerin eğitimleri düzenlenmektedir. Öğretmenlerin kampanyayla eş zamanlı olarak öğrencilere geri dönüşüm eğitimi verebilmesi için “TÜBİSAD E-Atık Eğitim Kılavuzu” eğitimlerde tanıtılmakta ve kampanyaya katılan okullarla paylaşılmaktadır.

Kampanya dâhilinde öğrencilerden evlerindeki AEEE’leri okullarında oluşturulan AEEE toplama noktalarına getirmeleri istenmektedir. Böylelikle hem farkındalık oluşturulmakta hem de öğrencileri teşvik etmek amacıyla hediyeler dağıtılmaktadır.

Kampanya başvuruları basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.”

E-atık Envanter formu için lütfen tıklayınız

 

 

 

www.basvuru.tyk.org.tr

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.