"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞ

 

ÇALIŞANLAR

MELTEM BAĞDATLI
GENEL SEKRETER

1970 yılında doğan Meltem Bağdatlı sırasıyla Saint Benoit Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezun oldu. Pazar arastırma, eğitim danışmanlığı gibi alanlarda çeşitli alanlarda çalıştı. 1997- 2006 yılları arasında TÜSİAD’da (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Bölüm Sorumlusu olarak görev yaptı. TÜSİAD’da Bilişim odaklı bu faaliyetlerin yanı sıra TÜSİAD KalDer Kalite Kongresi ve Ödülleri, TÜSİAD-TÜBİTAK-TTGV Teknoloji Kongresi ve Ödülleri, eTürkiye Kongresi ve Ödülleri, Girişimcilik Kongresi çalışmalarını yönetti. Meltem Bagdatli, Eylül 2006’dan bu yana TÜBİSAD’da (Bilişim Sanayicileri Derneği) Genel Sekreterlik görevini sürdürüyor.

 
SELEN TANNER
AEEE SORUMLUSU

1996 senesinde İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi MIS bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Işık Üniversitesinde İşletme, Boğaziçi Üniversitesinde Çevre Sosyal Bilimler alanlarında olmak üzere çift yüksek lisansı mevcuttur. Boğaziçi Üniversitesi mezuniyetinin ardından yine üniversitenin Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde danışman olarak çeşitli projelerde görevler almıştır. 2001 senesinde kadrosuna dahil olduğu Atıklardan Enerji Üretim projesini ticarileştiren ekibin içerisinde üst yönetim kadrosunda görev almaktadır. Halen endüstriyel atık gruplarının yönetimi, malzeme ve enerji geri kazanımı konusunda Türkiye sanayiine hizmet veren alanda faaliyette bulunmaktadır. 2013 yılında AEEE Sorumlusu olarak TÜBİSAD kadrosuna katılmıştır. 3. ve 4. Kategorilerde Yetkilendirilmiş Kuruluş vasfıyla faaliyet gösteren TÜBİSAD İktisadi İşletmesi adına Türkiye’de Sorumlu Teknoloji Tüketimi ve Akıllı AEEE Yönetimi sistemini oluşturmakta ve konu ile ilgili bilinç artırma çalışmaları koordine etmektedir. Çevre Görevlisi olan Selen Tanner İngilizce ve İtalyanca dillerini kullanmaktadır.

 
HALUK ONAY
AEEE KOORDİNATÖR ÇEVRE GÖREVLİSİ

1987 yılında İstanbul da doğan Haluk ONAY 2009 yılında Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Eren Kağıt A.Ş. de Çevre Mühendisi olarak başladığı iş yaşamına, Eren Kağıt Manisa ve İzmir Tesislerinin Şube Yöneticisi olarak devam etti. 2014 yılında TÜPRAŞ Aliağa Rafinerisinde ASK Geri Dönüşüm firmasının Entegre Atık Yönetimi Projesini yönetmiş ve 2015 Ekim ayından itibaren TÜBİSAD’ da AEEE Koordinatör Çevre Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 
AYKAN GÜRCÜ
AEEE GERİ KAZANIM UZMANI

1990 yılında Ankara’da doğan Aykan Gürcü, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümündeki eğitim hayatı boyunca sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsünde ve Ant Çevre Teknolojileri, Enta Mühendislik firmalarında stajlarını yaparak mesleki bilgilerini geliştirmiştir. Türkiye Genelinde Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Etkin Toplanma Alt Yapısının Oluşturulması ve Toplama Sisteminin Optimizasyonu üzerine tez hazırlayıp 2015 yılında mezun olmuştur. 2016’nın Mart ayından bu yana TÜBİSAD’da AEEE Geri Kazanım Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 
BENGİSU EVRENSEL
AEEE YEREL ERİŞİM KAMPANYALARI VE RAPORLAMA UZMANI

1993 yılında doğan Bengisu Evrensel, Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği (İng.) Bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca sırasıyla Torsan Enerji ve Çevre Mühendislik Hizmetleri, Artek Mühendislik Çevre Ölçüm ve Danışmanlık Hizmetleri ve Araz Çevre Mühendislik firmalarında stajlarını yaparak mesleki bilgilerini geliştirmiştir. Bunun yanı sıra staj yaptığı firmalardan biri olan Araz Çevre Mühendislik’ te dönemsel olarak part-time çalışmıştır. Mezuniyetinin ardından, Şubat 2017’de ambalaj atıkları toplama ve ayırma tesisi olan Çiğdemler Geri Dönüşüm Tesisinde, çevre mühendisi olarak görev almıştır. 2017 yılı Ekim ayından beri TÜBİSAD’ da Çevre Mühendisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 
Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.