"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

EEE / AEEE NEDİR?

 

Belediyeler

TYK işbirliklerinin en önemli ayağını Belediyeler oluşturmaktadır. TYK olarak anlaşmalı belediyeler aşağıda gösterilmektedir. Bu işbirlikleri ile Türkiye’nin birçok bölgesinde nihai tüketicilere AEEE toplama hizmeti sunulmaktadır.

Belediyeler AEEE’lerin Kontrolü Yönetmeliği Madde 8’de tanımlandığı üzere çeşitli yükümlülüklere sahiptir. Bunlar özet olarak aşağıdaki şekilde listelenmektedir: - AEEE’lerin diğer atıklardan ayrı toplanmasını sağlamak ve bu amaçla AEEE yönetim planı hazırlamak, - Yönetim planı çerçevesinde kamuoyunu AEEE farkındalığı konusunda bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirmek, - Atık Getirme Merkezleri kurarak AEEE’lerin toplanmasını sağlamak ve kurulan atık getirme merkezlerine ilişkin olarak halkı bilgilendirmek. Bu bağlamda TYK, İlçe belediyeleri ve anlaşmalı tesisleri ile ortaklaşa projeler yürütmektedir. Elektronik Atık Yönetim Planı dahilinde belirlenen noktalara konulan konteyner ve iç mekan kutuları ile mümkün olduğunca çok kişiye ulaşarak, bireylerde geri dönüşüm bilinci oluşmasını sağlamaktadır. TYK, özellikle okullarda ve üniversitelerde verdiği eğitimlerle ve dağıtılan destekleyici ekipmanlarla(broşür, afiş..), hedef kitlesine verimli bir şekilde ulaşmaktadır.

Çağrı Merkezi: 0850 360 23 33

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.