"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

YETKİLENDİRİLMİŞ KURULUŞ

 

Hakkımızda

Yetkilendirilmiş Kuruluş, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliğinde, yönetmelikten kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (ÇŞB) tarafından belirlenen esaslar dâhilinde oluşturulan ve kâr amacı gütmeyen ortak uyum organizasyonu olarak tanımlanmıştır. 

Bu kapsamda TÜBİSAD, yenilikçi bakış açısıyla, ilgili mevzuatların gerekliliklerini yerine getirmek üzere ÇŞB’na, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) konusunda 3. Kategori TV - Monitörler ile 4. Kategori Bilişim Telekomünikasyon ve Tüketici Ekipmanları kategorilerinde Yetkilendirilmiş Kuruluş olmak üzere gerekli başvurularını yapmıştır. 

Evsel kaynaklı AEEE’ lerin çevre ve ekonomiye fayda sağlayacak şekilde yönetimini esas alan, yönetmeliklerin oluşturduğu çerçeve kapsamında AEEE’ lerin pozitif değerinden en fazla fayda sağlamayı amaçlayan TÜBİSAD, ilgili tüm paydaşların çabalarını bir araya getirmesiyle ÇŞB tarafından 21 Ağustos 2015 tarihinde görevlendirilmiştir.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.