"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği

“Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği” 28 Mayıs 2017’ de Kadıköy Özgürlük Parkında! Kadıköy Belediyesi 26-27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Kadıköy – Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda  Çevre Festivali düzenliyor. TÜBİSAD Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) da çeşitli etkinliklerle Çevre Festivalinde yer alacaktır.

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) Festivalin 3. gününde, Kadıköy Belediyesi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Altaş Yapı Sanayi ve Temizlik Hizmetleri Tic. A.Ş. ve GENPA Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. işbirliği ile Türkiye’ de ilk defa “Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği” düzenleyecektir.

TYK tarafından gerçekleştirilecek olan “Cep Telefonu Fırlatma Etkinliği” nda Yetişkin ve Çocuk olmak üzere 2 ana kategori, Bireysel ve Takım olmak üzere 2 alt kategori bulunmaktadır. Yarışmacılar yarışmaya katılım sağlayabilmek için aşağıda yer alan linkteki katılım formu doldurulmalıdırlar. Yarışmacılar yanlarında getirmiş oldukları atık cep telefonlarını fırlatarak yarışma alanında bulunan hedefleri vurmaya çalışacaklardır. Yanlarında getirdikleri her bir atık cep telefonu yarışmaya katılım için bir hak vermektedir. Eleme usulü ile gerçekleştirilecek olan yarışmada dereceye giren yarışmacılara sürpriz hediyeler verilecektir.

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan yarışma ile cep telefonlarının ve elektronik atıkların insana ve çevreye verdiği zararı engellemek adına geri dönüşüme kazandırılmasının önemine dikkat çekilecektir.

Etkinliğe gelirken yanınızda getirdiğiniz veya yarışmada kullandığınız AEEE’ lerinizi TYK’ ya teslim ederek hem geri dönüşümünü sağlayabilir hem de AEEE’ niz karşılığında TEGV’e yapacağımız bağış ile öğrencilerin eğitimine katkıda bulunabilirsiniz.

Cep Telefonu Fırlatma Yarışması:

Yarışma Tarihi : 28 Mayıs 2017

Yarışma Saati : 14:00 – 16:00

Yarışma Alanı : Kadıköy Özgürlük Parkı TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş Etkinlik Alanı

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.