"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Çevrem Sensin - Konya

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından organize edilen ve 10 ayrı pilot şehirde düzenlenmesi planlanan ‘Çevrem Sensin’ adlı bilinçlendirme seminerlerine Konya da devam edildi. 

Çevrem Sensin projesi kapsamında; sürdürülebilir yaşam değerlerine dikkat çeken bir bilgilendirme faaliyeti yapılması ve katılımcılarda çevresel farkındalık oluşturarak bu konuda duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla 21 Şubat 2017'de Konya Bilim Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok farklı konuda bilinç ve farkındalık oluşturmak için “Çevrem Sensin” ismiyle bilinçlendirme seminerleri düzenliyor. Etkinliğe; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Konya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Konya İl Müdürü Eyup GÜL, Konya  Büyükşehir  Belediye Başkanlığı yetkilileri, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve personelleri katılım sağladı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu çevreyi kirletmeden ve zarar vermeden gelişmenin mümkün olduğunu ifade etti.

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş yetkilileri etkinliğe katılan öğrencilere elektronik atıklar hakkında bilgilendirme yaptı.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.