"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Sıfır Atık Projesi Toplantıları

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK),  Sıfır Atık Projesine verdiği destek kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen seminerlere standlı katılım sağlamıştır. Bakanlık tarafından düzenlenen seminerlere katılımın yanı sıra, Rize Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi gibi paydaşlar tarafından düzenlenen “Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantıları”na da katılım sağlanmış, “Sıfır Atık Uygulamalarında AEEE Yönetimi” konusunda bilgi paylaşımında bulunulmuştur. 

Bu kapsamda geçen hafta katılım sağlanan etkinlikler aşağıda bilginize sunulmuştur.

Düzenleyen

Tarih

Yer

 

8 Mayıs 2018

Trabzon Kültür Merkezi

 

8 Mayıs 2018

Rize Ticaret Borsası Konferans Salonu

 

15 Mayıs 2018

Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi

Sıfır Atık Projesi Nedir?

“Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir.

Son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel hem kurumsal hem de belediye genelinde yaygınlaşmaktadır.

Sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlar;

  •       Verimliliğin artması,
  •       Temiz ortam kaynaklı olarak performansın artması,
  •       İsrafın önüne geçildiğinden maliyetlerin azaltılması,
  •       Çevresel risklerin azalmasının sağlanması,
  •       Çevre koruma bilincinin kurum bünyesinde gelişmesine katkı sağlandığından çalışanların “duyarlı tüketici” duygusuna sahip olmasının sağlanması,
  •       Ulusal ve uluslararası pazarlarda kurumun “Çevreci” sıfatına sahip olmasının sağlanması, bu sayede saygınlığının arttırılmasıdır.
Sıfır Atık Projesi hakkında detaylı bilgiyi için tıklayınız:  
Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.