"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

TÜBİSAD’a Stevie’den Altın Ödül!

TÜBİSAD olarak, dünyanın en prestijli ödülü sayılan Stevie Business Awards 2020’de, 1 altın ve 1 gümüş olmak üzere iki kategoride ödülün sahibi olduk. 

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu, faaliyetleri kapsamında; e-atıkların son kullanıcıdan teslim alınıp, ara depo ve geri dönüşüm süreçlerinin sonuna kadar izlenmesini sağlayan WEEE-SecuREcycle–IT projemizle, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında sayılan Stevie Business Awards 2020’de “Kişisel Bilgiler Mevzuatına Uyum Çözümü” kategorisinde altın ve “Yönetişim, Risk & Uyum Çözümü” kategorisinde gümüş Stevie’nin sahibi olduk.

Dünyadaki tek uluslararası iş ödülleri programı The Stevie Awards’da her yıl 60’tan fazla ülkeden 10 binin üzerinde kurum ve yönetici yarışıyor.  Küresel çaptaki bu organizasyonda yarışan kurumlar; pazarlama, insan kaynakları, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler, yenilikçi projeler gibi pek çok kategoride değerlendiriliyor.

Bu yıl da ödül alacak kurum ve yöneticilerin belirlenmesi için dünya çapındaki 200’den fazla yönetici iki haftadan daha uzun bir süre boyunca değerlendirmeler yaptı. Bu değerlendirmelerin sonucunda geçtiğimiz yıl WEE-4-EE projesiyle ödül kazanan derneğimizin bu yıl da WEEE-SecuREcycle–IT projesiyle iki önemli kategoride ödüle layık görülmesi bizleri hem gururlandırdı hem de yaptığımız projelerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Önümüzdeki dönemlerde de adımızın geçtiği pek çok başarılı projeyi hayata geçirmeye devam edeceğiz.

WEEE – SecuREcycle–IT projesi nedir?

WEEE – SecuREcycle – IT, atıkların son kullanıcıdan teslim alınıp ara depo ve geri dönüşüm süreçlerinin sonuna kadar izlenmesini sağlamaktadır. Atığın sahibinin onayı ile atığın hangi işleme tabi tutulacağının belirlenmesini sağlayarak hem atık hiyerarşisine uygun olarak işlenmesine  hem de veri güvenliğini korumaya olanak verir. Özellikle bilişim ekipmanlarının atık vasfına ulaştıktan sonra barındırdıkları veriler sebebiyle kullanıcılar tarafından AEEE sistemine katılması zor olmaktadır. WEEE – SecuREcycle -IT ile kullanıcılar veri barındıran AEEE’lerini geri dönüşüme güvenle dahil etme fırsatı yaratmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.