"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

GÜNCEL

 

Tekirdağ "Öğrenciler AEEE Topluyor" Kampanyası Sonuçlandı!

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluş bilinçlendirme ve farkındalık yaratma çalışmaları kapsamında Tekirdağ genelinde yürütülen kampanya sonuçlandı. 

TÜBİSAD AEEE Yetkilendirilmiş Kuruluşu çatısı altında Türkiye'de düzenlenen ilk AEEE kampanyası 21 Eylül-14 Ekim 2016 tarihleri arasında "Öğrenciler AEEE Topluyor" kampanya adıyla gerçekleşmişti. Bugün Tekirdağ'da kampanyaya katılan okullara ödülleri dağıtılmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bir organizasyon düzenlendi.

Organizasyon kapsamında dereceye giren okullara ve öğrencilere hediyelerini dağıtmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Pınar G. Ağırbaş ve Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Kaan Sinan Tohumcu'nun katılımları ile TÜBİSAD AEEE Sorumlusu Selen Tanner, AEEE Genel Koordinatörü Haluk Onay , AEEE Geri Kazanım Uzmanı Aykan Gürcü'nün katılımları ile gerçekleşti. Kampanyanın öğrencilerde elektronik atıkların çöp olmadığı bilincinin yayılmasında ve kamuoyunun konu hakkında bilgilenmesinde önemli yer edindiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bu tarz kampanyaların devam etmesi gerektiğini, kendilerinin de her zaman destek olacağını ifade etti.

Kampanyaya katılan okullar arasında 1.olan Güngörmez İlkokulu'na dizüstü bilgisayar ödülünü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak okul müdürü Özgür Aktaş'a takdim etti. 

Kampanyaya katılan okullar arasında 2.olan Esenler İlkokulu'na dizüstü bilgisayar ödülünü Çevre ve Şehircilik Tekirdağ İl Müdür Yardımcısı Kaan Sinan Tohumcu okul müdürü Nilay Çoban'a takdim etti.

Kampanyaya katılan okullar arasında 3.olan Şehit Metin Öztürk Ortaokulu'na yazıcı ödülünü Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe okul müdürü Gökhan Baskın'a takdim etti.

Diğer yandan, Tekirdağ genelinde kampanyaya katılan tüm okullardaki öğrencilere atkı-bere seti ve tohumlu saksı hediyeleri dağıtıldı. Kampanya kapsamında okullarda toplanan AEEE'lerin nakliye işlemleri sırasında oluşan karbon salınımı Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi işbirliğiyle hesaplanıp, oluşan karbon salınımının nötralizasyonu için Balıkesir Karaçam Hatıra Ormanı'na ağaç bağışı yapılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.