"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

E-Atıkların Tınısı / Ritim Atölyesi

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) Uygulamalı Öğrenim Atölyeleri kapsamında ilki 2018 yılında gerçekleştirilen “E-Atıkların tınısı” isimli ritim atölyesi ile hem yeşil bir gelecek için çocuklara geri dönüşüm fikri müzikal aktivite ile açıklanmakta hem de ritim becerilerini geliştirmelerine fırsat yaratılmaktadır.

TYK’nın anlaşmalı olduğu ritim ustası Hakan Gürbüz yönetiminde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılara Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE) dağıtılarak bu AEEE’lerin kombinasyonları ile enstrümanlar oluşturulmaktadır. Ritim ustası önderliğinde oluşturulan orkestra ile ritim çalışması gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar günlük hayatta sıkça kullanılan Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (EEE) kullanım ömürlerini doldurduklarında ve fonksiyonlarını yerine getiremez hale geldiklerinde de değerlendirilebilir malzemeler olduğunu müzik ve yaratıcılık duygularını bir araya getirerek deneyimlemektedir. Hem çocuklara hem de yetişkinliklere eğlenceli vakit geçirme fırsatı yaratılan etkinlikte katılımcılara AEEE’lerin hurda olmadığı bilinci müzik ile aktarılmaktadır.

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.