"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

Mentorluk Programı

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu tarafından ilki 2019 yılında başlatılan mentorluk programı kapsamında TYK ofisinde yaz stajını tamamlamış öğrenciler “Gönüllü Atık Kahramanı” olarak okullarında Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) çalışmalarını başlatmıştır. Çalışmanın başlangıcında görev olan öğrencilerin çağrısı ile “Gönüllü Atık Kahramanı”ları yetiştirilmeye başlanmıştır.

“Atık kahramanı” olarak nitelendirilen gönüllü öğrencilerin AEEE konusunda farkındalık artırıcı faaliyetlerde bulunması ve AEEE erişimi projenin faaliyetleri arasında bulunmaktadır. Proje ile gönüllü öğrencilerin AEEE biriktirme ve toplama koordinasyonunu sağlaması, TYK Yetkilileri ile fikir alışverişi yaparak iş geliştirme mekanizmaları gerçekleştirmek gibi alanlarda tecrübe edinebilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin sorumluluk alabilecekleri projeler yaratılarak kişisel gelişimlerine pozitif yönde katkı sağlanmaktadır.

Ayrıca programa dahil olan öğrencilere, TYK tarafından katılım sağlanan çevre festivallerinde görev alma imkânı sağlanmasının yanı sıra proje başlangıcında olduğu gibi TYK’da gönüllü yaz stajı imkânı verilmektedir. Bu sayede öğrenciler TYK tarafından yürütülen AEEE çalışmaları hakkında doğrudan bilgi sahibi olmaktadır.

 

Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.