"Türkiye'de AEEE temsilciniz"

 
EN
 
 
 

PROJELER

 

Öğrenciler AEEE Topluyor!

Geleceğimizin yapıtaşı olan öğrencilerimizin daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etme doğrultusunda sorumluluk sahibi, çevre okuryazarı bireyler olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Geri dönüşümün ve çevre bilincinin hayatın her alanında uygulanabilir bir alışkanlık haline getirilebilmesi, öğrenciler ve öğretmenler aracılığıyla hane halkının da bilinç düzeylerine ve geri dönüşüm alışkanlıklarına pozitif yönde etki edilebilmesi amacıyla anlaşmalı yerel yönetimler bünyesinde her yıl “Öğrenciler AEEE Topluyor!” kampanyası düzenlenmektedir. Kampanyaya devlet okulu ve özel okul ayrımı yapılmaksızın anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde tüm okullar katılabilmektedir. Sıfır Atık felsefesi çerçevesinde kampanya tanıtımı için hazırlanan afişler dijital ortamda paylaşılmaktadır. Kampanyaya katılım sağlayan okullara TYK tarafından iç mekân Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama kutuları gönderilmektedir. Kampanya kapsamında öğrencilerden evlerinde bulunan AEEE’leri okullarında oluşturulan AEEE toplama alanlarına getirmeleri istenmektedir.

TYK tarafından belirlenen ve daha önce duyuruları yapılan ödül cetveli çerçevesinde kampanya sonunda okullara ve öğrencilere ödülleri gönderilmektedir. Böylelikle hem AEEE farkındalığı oluşturulmakta hem de öğrencileri teşvik etmek amacıyla hediyeler dağıtılmaktadır.

Kampanya başvuruları her eğitim öğretim yılında TYK tarafından belirlenen ve duyurulan takvim doğrultusunda basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden alınmaktadır. Kampanya kapsamında düzenlenen ve gerekli şartların sağlanması sonucu okulların ödüllendirildiği anket çalışması* ise anket.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

*Anket çalışmasına okullarda eğitim görmekte olan öğrencilerin katılması gerekmektedir. Öğrenciler evlerinde bulunan Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (EEE) ile AEEE’lere yönelik istenen bilgileri anket formunda doldurmalıdır. Bu süreçte öğrenciler ailelerinden veya öğretmenlerinden destek alabilirler. 

www.basvuru.tyk.org.tr

       
 
Bu Sayfayı Paylaşın
 
 

Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için tyk.org.tr sitesi Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.